Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародного миру
Ви думаєте що 8 березня свято весни, жіночої краси та тюльпанів? Ой ні, історія цього дня зовсім інша.
А почалося все у далекому XIX столітті в Європі та США .Із маршу "Порожніх каструль". Жінки неодноразово виходили на демонстрації проти дискримінації та створювали різноманітні жіночі організації й ради. У більшості держав світу жінки були позбавлені значної частини цивільних прав. Зокрема, вони не могли брати участь у виборах, а також отримували меншу ніж чоловіки заробітню плату .
28 лютого 1908 року Нью-Йоркська Соціал-демократична жіноча організація влаштувала мітинг із закликами скоротити робочий день та забезпечити жінкам рівні з чоловіками умови оплати праці. Тоді у демонстрації взяли участь понад 15 тисяч жінок, які також вимагали надати їм виборче право. У пам’ять про ці події наступного року Соціалістична партія Америки оголосила останню неділю зими Національним жіночим днем, який тоді припав так само на 28 лютого.
1910 році делегати зі Сполучених Штатів прибули у Копенгаген на Другу міжнародну конференцію соціалісток, яка проводилася у межах Восьмого конгресу Другого Інтернаціоналу. Там 27 серпня вони зустрілися з уже відомою на той час німецькою соціалісткою Кларою Цеткін. Саме Цеткін разом із німецькою делегаткою Луїзою Циц запропонувала започаткувати Міжнародний жіночий день за зразком Міжнародного дня праці, який відзначався від 1890 року. Понад 100 учасниць зустрічі, які представляли 17 країн, домовились щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день — день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні й соціальні права. Вони ухвалили відповідну резолюцію, проте не визначили конкретну дату свята.
8 березня 1977 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка пропонувала країнам світу «відзначати Міжнародний день прав жінок і міжнародного миру». Саме таке трактування має сенс. Цей день пов’язаний з історією жіночого активізму у світі, з тисячними демонстраціями. День для того, щоб заявляти про права можливості та дискримінацію жінок.
Отож, дівчатка, знаємо свої права та відстоюємо їх! Саме під таким гаслом пройшов захід для учнів початкових класів у Старобабанівському ліцеї.Учні 9-го класу організували конкурсно-розважальну програму "Нумо дівчата!" до 8 - го Березня для учнів 5-8 кл. Журі визначили переможців та нагородили учениць 8-го класу шоколадними медалями.Також дев'ятикласники привітали вітальними листівками дівчат та педагогів ліцею зі святом.