Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Перший ідеолог самостійної Украни Микола Міхновський

Date: 10 квітня о 17:03, Refreshed 10 квітня о 21:09
33 view

У Старобабанівському ліцеї був проведений захід про видатну ідейну особистість. Учнівським самоврядуванням разом із бібліотекарем Мельник У.О.  був підготовлений інформаційний стенд у бібліотеці. Учителем істроії Оксаною МУЗИКОЮ та педагогом - організатором Людмилою ШЕВЧЕНКО проведені виховні години на яких учні почули, що Микола Міхновський був однією з найбільш неординарних представників українського руху початку XX століття. Адже саме він першим із наддніпрянських політиків висунув ідею самостійної соборної України, у той час як для більшості українських діячів вершиною прагнень був статус автономії. Саме він у 1917 році найбільш послідовно відстоював ідею створення українського війська.Микола Міхновський громадський та політичний діяч, перший ідеолог українського націоналізму.
  Чимало колег не розуміли Міхновського, ба навіть відверто недолюблювали за авторитарний характер і надмірний радикалізм, якщо не екстремізм. Як на ті часи, його справді можна було назвати екстремістом. Достатньо згадати, що він організував підрив пам’ятника Пушкіну (1904 року в Харкові) задовго до того, як це стало мейнстрімом. Пам’ятник, незважаючи на вибух, встояв, проте Міхновський мав підстави говорити, випереджаючи героя “Польоту над гніздом зозулі”: “Я хоча би спробував”.
Микола Міхновський відомий тим, що першим створив брошуру Самостійна Україна в якій окреслив принципи української державності. На заході учні пригадали цікаві  факти із життя ідеолога та прочитали створену ним брошуру.
  “Доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець, всі покоління українців йтимуть на війну”, 1900 рік. Цікавим є те, що його цитати актуальні і в нинішній час. Тому ми надихаємось його ідеями та  навчаємось заради Перемоги!

Comments:
Only authorized users can leave comments.