Тиждень до Дня української писемності та мови
23 – 27 жовтня в нашому ліцеї проводився Тиждень до Дня української писемності та мови. Кожного дня з подякою ЗСУ за можливість щоденно навчатися, спілкуватися, збагачувати себе досвідом ліцеїсти ставали учасниками цікавих мовно-літературних заходів, відкриваючи ще більше секретів рідної мови й літератури (адже «вчимо, вчимо, а кінця-краю тому немає»). Відчувалися в цьому моменти єднання, бажання прилучити себе до красивого, корисного й розкривати справжні почуття.
Приємно, що найактивнішими учасниками стали одинадцятикласники, хоч актуальним визначають для себе виконання тестових завдань національного мультитесту з української мови. Зацікавлено переглядали вони відео «Уроки української: як добре знають її українці?», використовуючи інформацію для підготовки до НМТ й проведення мінідослідження «Паляниця» у Старобабанівському ліцеї». Найщиріша подяка за креативність і завзяття, вміння досягти успіху Вероніці Василенко й Мілєні Гоменюк, Софії Гавришко й Максимові Кравчуку, Іванові Яленку й Олексію Казанюку.
Учні 9 класу брали участь в інтерактивній грі «Наша мова – наша зброя» та визначенні ролі літератури в нашому житті, цікаво інсценізуючи для старшокласників ліцею пісню «Ой під вишнею, під черешнею». Головними дійовими особами стали Олександр Маліновський і Поліна Бурлака, ілюстраторами Максим Агаджанов, Максим Кирилюк, Максим Козин, Микола Степанішин, Олег Ямковенко. Після їхнього виступу учні 11 й 10 класу під акомпанемент на гітарі Івана Яленка заспівали пісню-подяку всім тим, хто нас захищає.
"Милі гості, просим сісти, вареники будем їсти. Вареники непогані, вареники у сметані. В кожній хаті в Україні вареники варять нині" саме під таким гаслом пройшла вікторина "Мовні вареники" для учнів 10 класу, де вони поповнили свій словниковий запас новими словами фразеологізмами. Захопливе навчання мали і учні 5, 6 та 7 класу з вікториною «Ми знаємо українську мову», «Збери фразеологізми», тестом «Пізнай автора за рядками твору» та виготовленням ляльки - мотанки. А літературний пафос повісті І. Франка «Захар Буркут»: «Чим ми перемогли?..» по-акторськи розкрили Владислав Шевченко – Захар Беркут, Максим Тарасюк – Максим Беркут, Анастасія Пурчел – Мирослава, автор – Софія – Нана Заворітня й всі інші семикласники – громада, яка слухала й запалювала вогники доброти й завзяття: «…серед тих злиднів знов нагадає собі народ своє давнє громадство, і благо йому, коли скоро й живо нагадає собі його … Щаслив, кому судилося жити в ті дні! Се будуть гарні дні, дні весняні, дні відродження народного! Прийде пора, іскра розгориться новим огнем!». Уляна Нижник, поезією «Мені 12-й минав… Війна ввірвалася в життя..», Юля Бащенко «Незламна Україна», Віра Трачук « Збройним силам України» дякували воїнам-захисникам і бажали всім повернутись до рідних.
З Днем української писемності та мови привітали поезією О. Павлик «Розмовляй українською, чуєш?». Доєдналися до написання Радіодиктанту національної єдності, який щороку об’єднує українців в різних куточках земної кулі.
Ми всі робили одну справу і маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від славних предків, вивчаймо літературу, яка дала світові таких майстрів слова, як Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка!